Miglė Narbutaitė

Miglė Narbutaitė


Gyvenimo su šunimis patirtį pradėjo kaupti dar vaikystėje - aktyviai prisidėjo augindama šeimos augintinį dar būdama maža. Tuom Miglė neapsiribojo - suaugus meilė ir domėjimasis šunimis tik stiprėjo ir Miglę atvedė į seminarus apie šunų elgseną, dresūrą ir sportą.

Šiuo metu mergina augina primityvios veislės atstovą - Čekoslovakų vilkšunį vardu Hero. Šuns prigimtis ir charakteris Miglei neleido atsipalaiduoti - norėdama kuo geriau jį suprasti bei sukurti tvirtą ryšį, grįstą bendradarbiavimu, o ne prievarta, Miglė aktyviai pildė šunų elgsenos žinių bagažą bendraudama su įvairiais šunų pasaulio profesionalais: dalyvaudama seminaruose, o šiuo metu su savo šunimi mokosi žmonių paieškos (angl. mantrailing).
Miglė turi ir patirties su prieglaudų augintiniais - teko savanoriauti prisidedant prie prieglaudų kasdienių darbų, todėl ten gyvenusių šunų iššūkius ir dažniausiai pasitaikančias problemas ji žino labai gerai.

GetPet mentorystė Miglei suteikia vilties, jog padedant naujiems šeimininkams apsiprasti pirmuoju bendro gyvenimo su priglaustu šuneliu etapu, ji padės įveikti abejones ir nerimą, rasti išeitis iš keblių situacijų ir tokiu būdu tęsti priimtą atsakingą sprendimą priimti beglobį į savo namus.Rūta Langaitė

Rūta Langaitė


Šuns norėjo nuo mažens, bet daugiausia ką pavyko išprašyti - jūrų kiaulytė. Noras ir meilė gyvūnams neišblėso ir suaugus, tad prieš 8 metus pas Rūtą net iš Tailando atkeliavo naujas išbandymas ir gyvenimo mokytojas - Kao. Šiam gyvenimo etapui ji ruošėsi 4 metus: dar iki jam atvykstant bendravo su veisėjais, daug skaitė ir domėjosi šunų elgsena, sveikata ir gerove.

Auginant primityvios prigimties šunį Rūta privalėjo greitai mokytis: šunų kūno kalba, mąstymo principai, motyvacija ir mokymasis - šios temos nuolat gilinamos tiek skaitant įvairius straipsnius ir knygas, tiek bendraujant su šunų elgsenos specialistais, dresuotojais. Suprasti ir susikalbėti su šunimis Rūtai padeda ir bendras gyvūnų gerovės idėjos puoselėjimas: ji tiki, jog kiekvieno gyvūno poreikiai ir natūrali elgsena turi būti gerbiami ir patenkinami. Teisingi lūkesčiai augintiniui bei taikomi mokslu pagrįsti mokymo principai - kelias į harmoningus santykius tarp žmogaus ir naminio gyvūno.

Rūta baigė LKD "Atsakingo šeimininko akademiją", žinių sėmėsi WonderDog Akademijos organizuotame Jautrių ir bailių šunų seminare, dalyvavo tarptautinėse konferencijose “Šunų gerovės edukacija 21 amžiuje”, yra GetPet bendra-įkūrėja.

GetPet Rūtai - įrankis dalintis geriausiomis praktikomis gyvūnų gerovės atžvilgiu ir taip padėti kurti džiugias ir sėkmingas draugystes. Rūta tiki, kad būtent geras pavyzdys ir kiekvieno augintojo pozityvi asmeninė patirtis yra kelias į teisingą gyvūnų auginimo kultūrą.Daina Jarmalavičienė

Daina Jarmalavičienė


Daina pati jau yra užauginusi tris šunis, o 2015 metais meilė šunims ir priglaustos mišrūnės Pepės poreikiai saugiai ir jaukiai erdvei šeimininkų atostogų metu privedė “šuniško” verslo - Daina atidarė vieną pirmųjų Lietuvoje gyvūnų viešbutį “Barkvilis”. Čia ji jau yra prižiūrėjusi virš 1000 šunų bei kitų gyvūnų.

Dainos požiūris į šunis jau nebegali būti vertinamas tik kaip mylėtojos - dėl savo veiklos ji tuo užsiima profesionaliai. Ji nuolat domisi geriausiomis praktikomis, yra dalyvavusi daugelyje kursų ir seminarų, iš kurių neišplečiant šio aprašymo iki kelių lapų galime paminėti tik keletą aktualiausių: tarptautinės organizacijos IBPSA (International Boarding & PET services organization) veikla, LKD “Atsakingo šeimininko akademija”, Šunų emocijos, Problematiškas šuo - mitai, faktai ir sprendimų būdai, Šuns smegenys ir kaip jos veikia. Didžiulės teorinės žinios apjungtos su solidžiu patirties bagažu, kuomet turimos geriausių praiktikų žinios ir pavyzdžiai kasdien poruojami su realiomis situacijomis analizuojant gyvūnų elgseną jiems prisitaikant naujoje aplinkoje, leidžia Dainai nuolat tobulinti savo ekspertiškumą būtent gyvūnų adaptacijos srityje bei pasitikėti savo jėgomis padedant prieglaudų globotiniams ir jų naujiesiems šeimininkams kuo greičiau ir efektyviau aklimatizuotis bei atrasti tarpusavio ryšį.

Daina džiaugiasi, jog gali per Getpet pasidalinti savo sukaupta patirtimi, ypatingai šunų adaptacijos naujoje vietoje atžvilgiu ir teigia, jog būtų norėjusi sulaukti tokios pagalbos tada, kai pati pirmą kart priglaudė beglobį į savo namus.